AESCULAP AMBULANCE

Dolní Břežany

Kombinovaná ambulance praktického lékaře, internisty a kardiologa. Komplexní diagnostika a léčba na jednom místě.
Coronavirus COVID-19, opatření:

27.02.2020

Pokud jste se vrátili z rizikové oblasti nebo jste byli v kontaktu s někým, kdo v této oblasti byl, a pokud máte zvýšenou teplotu a dechové obtíže, zavolejte nám nebo napište email a my se Vám ozveme s dalším postupem.  infolinka Státního zdravotního ústavu: 724 810 106

Je lepší zůstat v  izolaci doma než šířit možnou nemoci mezi další pacienty. Neschopenku umíme v takovém případě vystavit i na dálku. Pokud se rozhodnete přesto přijít na vyšetření, přijďte v první ordinační hodině vyhrazené pro akutní pacienty. Mezi objednanými nemůžeme infekční pacienty vyšetřovat! Máme ve své péči pacienty s transplantovanými orgány, po operacích srdce a na biologické léčbě, kteří jsou infekcemi ohroženi na životě, tak prosíme o respektování těchto zásad. V případě potvrzeného výskytu koronaviru v našem regionu se pokusíme zajistit izolovanou čekárnu.

Pokud potřebujete poradit v souvislosti s aktuálním výskytem koronaviru,  je vám k dispozici infolinka Státního zdravotního ústavu: 724 810 106,  v provozu denně od 9 do 21 hodin.

Doporučení Ministerstva zdravotnictvíosobám přijíždějícím z Itálie

Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci Ministerstvo zdravotnictví doporučuje cestovatelům, kteří pobývali v období od poloviny ledna 2020 v regionech Emilia-Romagna, Lombardie, Piedmont a Veneto, aby v následujících 14 dnech po opuštění regionu sledovali svůj zdravotní stav se zaměřením se na příznaky počínajícího respiračního onemocnění (především horečka nad 38 st. C, dýchací obtíže).

Po návratu z uvedených regionů pečlivě sledujte svůj zdravotní stav. V případě výskytu výše uvedených příznaků respiračního onemocnění zůstaňte doma, omezte kontakt s ostatními osobami a telefonicky kontaktujte svého lékaře, který bude organizovat další poskytovaní zdravotní péče ve spolupráci krajskou hygienickou stanicí.

Jak se chránit?

  • dodržovat zásady respirační hygieny, často mýt ruce mýdlem a vodou,
  • pokud možno, vyhýbat se kontaktu s osobou, která jeví příznaky onemocnění dýchacích cest
  • používat dezinfekční prostředky s plně virucidním účinkem,
  • nezdržovat se v místech s vyšším počtem lidí,
  • jedinci, kteří trpí respiračním onemocněním by měli dodržovat pravidla respirační hygieny – tj. při kýchání a kašlání řádně užívat, nejlépe jednorázové, kapesníky, při kašlání a kýchání si zakrývat ústa paží/rukávem, nikoliv rukou (kapénky se pak mohou přenést dál) a používat ústenku tak,  aby omezili možnost přenosu nákazy na okolí.

S kým se mohu poradit?

Pokud potřebujete poradit v souvislosti s aktuálním výskytem koronaviru, ať už jste občan či zdravotník, je vám k dispozici infolinka Státního zdravotního ústavu, která má číslo: 724 810 106. Linka je v provozu denně od 9 do 21 hodin.

Mohu cestovat do severní Itálie?

Sledujte aktuální informace na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí: www.mzv.cz. Aktuálně Ministerstvo zahraničních věcí na základě rozhodnutí Bezpečnostní rady státu ze dne 25. února 2020 občanům ČR doporučuje necestovat do regionu Lombardie a Benátska. Vzhledem k neustálému vývoji situace Vám doporučujeme při neodkladných cestách registraci do systému DROZD na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí: https://drozd.mzv.cz/register.


Aesculap Ambulance sro | Komentáře (0)

K článku nejsou zatím žádné komentáře!

Přidání komentáře


Bold text Italics Link    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici osmnáct: