AESCULAP AMBULANCE

Dolní Břežany

Kombinovaná ambulance praktického lékaře, internisty a kardiologa. Komplexní diagnostika a léčba na jednom místě.

Infuzní léčba vitaminem C

Zkušenosti s intravenozním podáváním vysokých dávek vitaminu C máme již od roku 2011, kdy nebyla tato metoda ještě v Evropě tak rozšířena. Jedná se o moderní léčebný trend, který má prokazatelné výsledky u onkologických nemocných, u revmatických chorob, u recidivujících a chronických infekcí, u syndromu vyčerpání, chronické únavy a stresových poruch. Megadávky vitaminu C se podávají "kapačkou" přímo do žíly. Léčbu provádíme v obou naších ordinacích - v Dolních Břežanech i Stodůlkách.
Infuze se podávají opakovaně a celý léčebný cyklus trvá dle indikace obvykle 2-8 týdnů, na infuzi se dochází 1-3x týdně. Individuální dávkovací schema Vám určí lékař během první návštěvy.
Menší dávky kyseliny aksorbové se podávají u prevence, alergických reakcí a po operačních výkonech.

Léčbu pojišťovny nehradí, jedna dávka vitaminu C v množství 7,5g včetně podání infuze stojí 1200 Kč (cena za Vitamin C, infuzní set, roztok s cenou práce sestřičky). Při podávání vyšších dávek se cena zvyšuje o 800 Kč za každých dalších 7,5 g vitaminu C. (Podání infuze s 15 g stojí 2000 Kč).

Léčba má jen miminální nežádoucí účinky. Infuzní léčbu vitaminem C nepodáváme pacientům s onemocněním ledvin a zvýšeným ukládáním železa. Nejedná se o doping (podle World AntiDopingAgency), ale u výkonostních sportovců je nutné schválení od NADA (Národní AntiDopingová agentura), protože se jedná o infuzní léčbu a dávka vitaminu C přesahuje 5g.

Infuzní léčbu vitaminem C je vhodné doplnit denním užíváním Vitaminu E (200-400 IU), Vitaminem A (5000 IU) a Betakarotenem (16-60 mg) ve formě tablet, případně se Zinkem, Selenem a omega-3 mastnými kyselinami. V den pdoání infuze je vhodné vypít alespoň 2 litry tekutin. Ve dny mimo infuzi se doporučuje podávání vitaminu C v tabletách v dávce 200 mg. V případě zájmu si můžete stáhnout letáček s podrobnějšími informacemi.

Infuzní léčbu vitaminem C podáváme jen po předchozím objednání a mimo řádné ordinační hodiny.