AESCULAP AMBULANCE

Dolní Břežany

Kombinovaná ambulance praktického lékaře, internisty a kardiologa. Komplexní diagnostika a léčba na jednom místě.Očkování proti Covid 19

Evidujeme velký zájem o očkování proti koronarovirové infekci, ale v současné době nevíme jestli budeme moci očkovat. 

Nevíme jakým způsobem a jestli vůbec budeme do očkování zařazeni, ani jak bude fungovat centrální registr zájemců. V současné situaci registruje zájemce o očkování Středočeský kraj  a zastupitelstvo Dolních Břežan, detailní informace naleznete na webu obce: OČKOVACÍ STRATEGIE STŘEDOČESKÉHO KRAJE: Dolní Břežany (dolnibrezany.cz)

Registrace k očkování a rezervace termínů probíhá za pomoci centrálního rezervačního systému na adrese crs.uzis.cz

S registrací mohou pomoct jak rodinní příslušníci, tak bezplatná linka 1221.Sledujte naše internetové stránky. V případě, že budeme do očkovacího programu zařazeni, tak vás budeme emailem a na našem webu informovat.

K registraci a objednání do systemu žádnou lékařskou zprávu nepotřebujete.

Předpokládáme, že v únoru 2021 se konečně přesuneme do nově vybudovaných ordinačních prostor, které se nacházejí nad lékárnou. Budeme schopni ordinovat paralelně ve dvou ordinacích, zvětší se prostor sesterny a navýší kapacita čekárny. Nově budeme disponovat i oddělenou místností pro podání nitrožilních infuzí 1-2 pacientům současně. Předpokládáme, že jedna ordinace bude primárně určena pro péči praktického lékaře a druhá pro specialisovaná vyšetření v oblasti vnitřního lékařství, kardiologie a angiologie. Jsme ale dostatečně flexibilní a dokážeme se zařídit podle aktuální poptávky z Vaší strany. Plánujeme další rozšíření ordinačních hodin, tak aby v době 8-18 od pondělka do čtvrtka byl vždy přítomen alespoň jeden lékař, v pátek bude provoz zkrácený do 13 hodin.
Testy protilátek Covid19 neprovádíme

Z prostorových, provozních i personálních důvodů nejsme schopni zajistit odběry na protilátky Covid19 v prostorách naší ordinace. 
23–27.12. a 30.12–3.1.21 ordinace uzavřena.

Ministr zdravotnictví sice nabídnul veřejnosti možnost nechat si vyšetřit protilátky u praktického lékaře, ale s námi nikdo dopředu tuto možnost nediskutoval. Vzhledem k tomu, že se posunulo otevření nových ordinačních prostor a v současném provozním provizoriu nejsme schopni splnit technické požadavky pro odběry vzorků, nedokážeme provedení testů v ordinaci nabídnout. 

Nadále je možné si nechat vyšetřit protilátky z odběru žilní krve v odběrové místnosti na poliklinice. Test stojí 600 Kč, výsledek je pzpravidla k dispozici druhý den.  Test nelze účtovat na pojišťovnu a ani nelze nárokovat bezplatné provedení testu v rámci rizikových profesních skupin. Nicméně se jedná o nejpřesnější možné vyšetření poskytující i informaci o případné prodělané nemoci a ochraně před reinfekcí. 

V časných fázích nemoci (den 1-8) nemusí být protilátky v krvi přítomny a test může být negativní, i když infekce již probíhá.

Přehled odběrových mist naleznete na: https://crs.uzis.cz/Antigen

 
Darování plazmy po Covidu

Pokud jste prodělali Covid infekci máte možnost darovat svoji plazmu a pomoci tak pacientům  s těžkým průběhem nemoci. Podrobnější informace po rozkliknutí.

Pokud jste prodělali Covid infekci (potvrzenou PCR testem a s příznaky – horečka, kašel atd.), chtěli bychom Vás upozornit na možnost darovat plazmu. Protilátky z plazmy se používají k léčbě pacientů s těžkým průběhem Covidu. 

Odběr probíhá na transfúzních stanicích stejně jako běžné darování krve – např. Thomayerova nemocnice, Všeobecná fakultní nemocnice na Karlově náměstí, Ústřední vojenská nemocnice ve Střešovicích a další. Stejně jako u klasického darování krve můžete na odběr využít zákonné volno z práce a následně i slevu na dani. Výhodou je, že dárce při odběru zjistí, zda má dostatek protilátek proti Covidu a je tedy dostatečně chráněn proti ev. další infekci. 
Máte-li zájem zjistit hladinu protilátek proti Covidu, aniž byste chtěli darovat krevní plazmu,  je to také možné. Lze to zjistit přímo v laboratoři v Dolních Břežanech, odběrem žilní krve. Test stojí 600 Kč (samoplátce, nelze vykazovat na pojiš'tovnu) a do druhého dne máte výsledek.
Darováním Vám protilátky v těle neubývají, tělo si je umí samo dovyrobit, ale postupem času od infekce hladina protilátek v těle bohužel klesá.

Hlavní podmínky pro darování jsou:
- minim. 2 týdny a max. 2 měsíce po Covid infekci s horečkami nebo těžším kašlem (u lehčích průběhů se nemusí vytvořit dostatek protilátek)
- věk 18-65 let, váha minim. 50kg
- žena, která nikdy nebyla těhotná
- dárce nikdy nedostal krevní transfúzi
- dárce splňuje obecné podmínky pro darování krve – viz např. https://www.vfn.cz/wp-content/uploads/2019/10/FTO_otazky_odpovedi.pdf nebo http://www.ftn.cz/upload/ftn/Kliniky/Transfuzni_odd/Dokumenty/TN_TRA_Nez_pujdete_k_odberu.pdf - obecně nebyl v posledních měsících operován, očkován, necestoval do ciziny, atd.

Pokud možnost darovat zvažujete, seznam odběrových míst i s odkazy najdete na https://koronavirus.mzcr.cz/hledame-darce-anti-covidove-rekonvalescentni-plazmy-pro-moznou-lecbu-pacientu-s-covid-19/
Jednotlivá pracoviště pak s konkrétními informacemi:
- Thomayerova nemocnice Krč - https://www.ftn.cz/covid-19-1144/
- VFN Karlovo náměstí - https://www.vfn.cz/pacienti/kliniky-ustavy/fakultni-transfuzni-oddeleni/odbery-anti-covid-plazmy/
- ÚVN Střešovice - https://www.uvn.cz/cs/novinky-napsali-o-nas-ucl/6151-darovani-rekonvalescentni-plazmy-informace-pro-darce-2 (kontakt je ke konci článku)
- FN Královské Vinohrady - https://www.fnkv.cz/aktualni-informace-o-odberech.php

Děkujeme, že pomáháte!

Za kolektiv ordinace MUDr.Anna Matoušková
Omezení provozu odpolední ordinace v Dolních Břežanech

Po dobu nouzového stavu budou odpolední ordinační hodiny MUDr. Drouotové v úterý a čtvrtek do 17 hod.
Omezení provozu - Covid 19

Pokud je to možné a nemáte zdravotní odložte preventivní prohlídky na později. I když pravidelně  naše prostory desinfikujeme, představuje poliklinika rizikové prostředí a je lepší se mu nyní vyhnout.

Máte-li zvýšenou teplotu, na polikliniku nechoďte. Zavolejte nám nebo napište  na brezany@aambulance.cz a my se Vám ozveme. 

Jedna lékařka a  jedna sestřička jsou v karanteně, ale nadále ordinujeme podle platných ordinačních hodin. 

Na recepci bude každému příchozímu změřena teplota a bude-li vyšší, nebude pacientovi umožněn vstup do čekárny.

Opatření provádíme v zájmu našich pacientů, tedy Vás, tak mějte laskavě pochopení.