AESCULAP AMBULANCE

Dolní Břežany

Kombinovaná ambulance praktického lékaře, internisty a kardiologa. Komplexní diagnostika a léčba na jednom místě.Vakcina po infekci moč.cest

Provádíme klinické hodnocení s vakcinou proti bakteriím způsobujícím močové infekce. Je-li Vám přes 60 let a prodělal(a) jste v minulých 2 letech zánět moč.cest, můžete se zúčastnit.

Jedná se o studii EMBRACE, vakcina funguje proti bakterii Escherichia Coli. Vakcina se podává do ramene, následně Vás budeme sledovat. Mimo jiné je nutné odebrat 2x malý vzorek žilní krve. Za návštěvy ve studii a vyplnění dotazníku obdržíte finanční odměnu. Chcete-li se studie zúčastnit nebo pokud máte zájem se o studii dozvědět více, obraťte se na naše lékaře nebo napište email na doktor@aambulance.cz
Infuzni léčba vitaminem C

Využijte možnosti podpory imunity infuzní léčbou vitaminem C.
Provádíme stěrové testy na chřipku A i B.
19/1/23 dr.Potužník dovolená, ordinuje dr.Ziková.

 

V odpoledních hodinách nabízíme možnost infuzní terapie vysokými dávkami vitaminu C.  Léčba není hrazena pojišťovnou, 1 dávka stojí 1200 Kč. Stoupají počty nakažených respiračními onemocněním, jak RS tak obou typů chřipek. Vhodný čas podpořit svůj imunitní systém. Detailní informace na našem webu:  AA_Vitamin_C_infoWEB(20150320).pdf (aambulance.cz)

Provádíme testy (výtěr z nosu) na průkaz chřipky A i B. Není hrazeno pojišťovnou, cena 50 Kč.
Zahajujeme očkování proti chřipce

Očkování proti chřipce v ordinaci praktického lékaře.

Používáme tetravakcíny VaxiGrip Tetra.

Pojištěncům nad 65 let je plně hrazeno nepovinné očkování proti chřipce.

Cena pro samopláce je 600,- Kč. V případě zájmu očkování kontaktujte naší ordinaci: brezany@aambulance.cz  

 

Prioritu mají rizikové osoby, mezi něž se řadí farmakologicky léčení chronicky nemocní bez rozdílu věku a senioři starší 65 let. Právě u těchto skupin je přínos očkování nejvyšší. U očkovaných je jednoznačně prokázán méně závažný průběh onemocnění.
Pracovní neschopnost - pravidla

Povinnost vystavit neschopenku má ten lékař, který svým vyšetřením zjistil, že zdravotní stav pacienta neumožnuje vykonávat práci, to platí pro lékaře všech odborností ( ambulantní specialista, lékař v nemocnici atp.).

Od 1/1/2020 platí novela zákona č. 187/2006 Sb., o nemocenském pojištění, která zavádí elektronickou neschopenku a mění pravidla pro vystavení a vedení dočasné pracovní neschopnosti.

Povinnost vést pracovní neschopnost má ten lékař, který pacienta pro dané onemocnění léčí, určuje termíny kontrol atp. ( ošetřující lékař ).

Z této povinnosti, respektive pravomoci vystavit neschopenku, jsou vyňata pouze zařízení záchranné a pohotovostní služby.

Praktický lékař nesmí vystavit a vést pracovní neschopnost v případě, kdy není pro dané onemocnění ošetřujícím lékařem.

Praktický lékař nesmí vystavit a vést pracovní neschopnost mimo svou odbornost.

Pokud jste byli posláni do naší ordinace jiným lékařem, který Vás pro dané onemocnění léčí, pouze kvůli vystavení neschopenky, nemůžeme Vám vyhovět. Nežádejte nás, abychom porušovali zákon a riskovali sankce. Lékař, který Vás k nám posílá, nesplnil svou zákonnou povinnost, v rozporu se zákonem Vás nutí ztrácet čas cestou a čekáním v naší ordinaci.

 
Formování trupu

Vyzkoušejte novou metodu formování těla, tzv.bodyshapingu.  K úbytku tuku a nárůstu svalů  dochází použitím nového přístroje Emsculpt Neo v naší ordinaci v Praze-Stodůlkách.

Jedná se o moderní metodu, při které dochází současným použití magnetické a tepelné energie k posílení svalů a úbytku tuku. Jedno půlhodinové ošetření nahradí týdny námahy v posilovně a stojí 4,500 kč. Zdravotní pojišťovny na tento zákrok nijak finančně nepřispívají. Během kombinovaného zákroku dochází působením RF(radiofrekvence) a HIFEM+ (vysokovýkonné fokusované elektromagnetické pole) v průměru k 25% nárůstu svalové hmoty a 30% redukci tuku. Podrobnější informace naleznete na našich webových stránkách ordinace ve Stodůlkách aambulance.cz