AESCULAP AMBULANCE

Dolní Břežany

Kombinovaná ambulance praktického lékaře, internisty a kardiologa. Komplexní diagnostika a léčba na jednom místě.
Pracovní neschopnost - pravidla

18.08.2022

Povinnost vystavit neschopenku má ten lékař, který svým vyšetřením zjistil, že zdravotní stav pacienta neumožnuje vykonávat práci, to platí pro lékaře všech odborností ( ambulantní specialista, lékař v nemocnici atp.).

Od 1/1/2020 platí novela zákona č. 187/2006 Sb., o nemocenském pojištění, která zavádí elektronickou neschopenku a mění pravidla pro vystavení a vedení dočasné pracovní neschopnosti.

Povinnost vést pracovní neschopnost má ten lékař, který pacienta pro dané onemocnění léčí, určuje termíny kontrol atp. ( ošetřující lékař ).

Z této povinnosti, respektive pravomoci vystavit neschopenku, jsou vyňata pouze zařízení záchranné a pohotovostní služby.

Praktický lékař nesmí vystavit a vést pracovní neschopnost v případě, kdy není pro dané onemocnění ošetřujícím lékařem.

Praktický lékař nesmí vystavit a vést pracovní neschopnost mimo svou odbornost.

Pokud jste byli posláni do naší ordinace jiným lékařem, který Vás pro dané onemocnění léčí, pouze kvůli vystavení neschopenky, nemůžeme Vám vyhovět. Nežádejte nás, abychom porušovali zákon a riskovali sankce. Lékař, který Vás k nám posílá, nesplnil svou zákonnou povinnost, v rozporu se zákonem Vás nutí ztrácet čas cestou a čekáním v naší ordinaci.

 

Aesculap Ambulance sro | Komentáře (0)

K článku nejsou zatím žádné komentáře!

Přidání komentáře


Bold text Italics Link    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici osmnáct: