AESCULAP AMBULANCE

Dolní Břežany

Kombinovaná ambulance praktického lékaře, internisty a kardiologa. Komplexní diagnostika a léčba na jednom místě.Zátežové vyšetření v kardiologii

17/10/2012 byl v naší ordinaci v Dolních Břežanech instalován nový bicyklový ergometr ("šlapací kolo") firmy Kettler. Zátěžovým testem můžeme diagnostikovat ischemickou chorobu srdeční v různých jejích formách, hodnotit reakci organismu na zátěž při léčbě hypertenze a také zjistit riziko poruchy srdečního rytmu v rámci preventivního vyšetření sportovců. Kardiologická diagnostika (ekg, ergometrie, echo, TK Holter, ekg Holter, spirometrie) je tím pádem v naší ordinaci kompletní. V případě potřeby jsou následné invasivní zákroky prováděny ve spolupracujících nemocnicích (FN Motol, IKEM nebo Homolka). Zátěžová ergometrie je v současné době hrazena pouze pojišťovnou 205 a pouze u rizikových pacientů. U jiných pojišťoven a v rámci preventivní prohlídky je cena výkonu 500 Kč.
Stanovení INR - Quickův test

Intenzitu antikoagulační léčby dikumarolovými preparáty (warfarin, lawarin, pelentan, marcoumar) stanovíme přímo v ordinaci metodou POCT z kapky krve. Přístroje Coagucheck společnosti Roche jsou nově kalibrovány a INR je stanoveno během chvilky. O případných úpravách dávkování antikoagulační léčby se rozhodneme během Vaší návštěvy v ordinaci. Nejen efektivnější léčba, ale šetříme i Váš i náš čas a náklady.
C reaktivní protein

Hladinu CRP stanovíme v našich ambulancích na počkání rozborem z kapky krve. Pro potvrzení imunitní reakce organismu tedy již není nutné absolvovat žilní odběr a čekat den na výsledek. O případné potřebě antibiotické léčby se dokážeme rozhodnout během chvilky - bez rizika prodlení a bez neodůvodněné preskripce.