AESCULAP AMBULANCE

Dolní Břežany

Kombinovaná ambulance praktického lékaře, internisty a kardiologa. Komplexní diagnostika a léčba na jednom místě.Noví lékaři, rozšíření ordinačních hodin

Náš lékařský tým se rozrůstá. Nově s námi ordinuje MUDr.Veronika Rulíšková, internista a angiolog,  a dvě praktické  lékařky MUDr.Švecová a MUDr.Volfová.  Zároveň dochází k rozšíření ordinačních hodin.

Úprava ordinačních hodin:
Nově ordinujeme i pondělí odpoledne (Dr.Švecová) a úterý odpoledne (Dr.Volfová).
Dr.Rulíšková (interní a cévní vyšetření tepen i žil) ordinuje ve středu 8-13.
V dopoledních ordinačních hodinách jsou každý den přítomni 2 lékaři. 
Vakcina po infekci moč.cest

Provádíme klinické hodnocení s vakcinou proti bakteriím způsobujícím močové infekce. Je-li Vám přes 60 let a prodělal(a) jste v minulých 2 letech zánět moč.cest, můžete se zúčastnit.

Jedná se o studii EMBRACE, vakcina funguje proti bakterii Escherichia Coli. Vakcina se podává do ramene, následně Vás budeme sledovat. Mimo jiné je nutné odebrat 2x malý vzorek žilní krve. Za návštěvy ve studii a vyplnění dotazníku obdržíte finanční odměnu. Chcete-li se studie zúčastnit nebo pokud máte zájem se o studii dozvědět více, obraťte se na naše lékaře nebo napište email na doktor@aambulance.cz
Infuzni léčba vitaminem C

Využijte možnosti podpory imunity infuzní léčbou vitaminem C.
Provádíme stěrové testy na chřipku A i B.
19/1/23 dr.Potužník dovolená, ordinuje dr.Ziková.

 

V odpoledních hodinách nabízíme možnost infuzní terapie vysokými dávkami vitaminu C.  Léčba není hrazena pojišťovnou, 1 dávka stojí 1200 Kč. Stoupají počty nakažených respiračními onemocněním, jak RS tak obou typů chřipek. Vhodný čas podpořit svůj imunitní systém. Detailní informace na našem webu:  AA_Vitamin_C_infoWEB(20150320).pdf (aambulance.cz)

Provádíme testy (výtěr z nosu) na průkaz chřipky A i B. Není hrazeno pojišťovnou, cena 50 Kč.
Zahajujeme očkování proti chřipce

Očkování proti chřipce v ordinaci praktického lékaře.

Používáme tetravakcíny VaxiGrip Tetra.

Pojištěncům nad 65 let je plně hrazeno nepovinné očkování proti chřipce.

Cena pro samopláce je 600,- Kč. V případě zájmu očkování kontaktujte naší ordinaci: brezany@aambulance.cz  

 

Prioritu mají rizikové osoby, mezi něž se řadí farmakologicky léčení chronicky nemocní bez rozdílu věku a senioři starší 65 let. Právě u těchto skupin je přínos očkování nejvyšší. U očkovaných je jednoznačně prokázán méně závažný průběh onemocnění.
Pracovní neschopnost - pravidla

Povinnost vystavit neschopenku má ten lékař, který svým vyšetřením zjistil, že zdravotní stav pacienta neumožnuje vykonávat práci, to platí pro lékaře všech odborností ( ambulantní specialista, lékař v nemocnici atp.).

Od 1/1/2020 platí novela zákona č. 187/2006 Sb., o nemocenském pojištění, která zavádí elektronickou neschopenku a mění pravidla pro vystavení a vedení dočasné pracovní neschopnosti.

Povinnost vést pracovní neschopnost má ten lékař, který pacienta pro dané onemocnění léčí, určuje termíny kontrol atp. ( ošetřující lékař ).

Z této povinnosti, respektive pravomoci vystavit neschopenku, jsou vyňata pouze zařízení záchranné a pohotovostní služby.

Praktický lékař nesmí vystavit a vést pracovní neschopnost v případě, kdy není pro dané onemocnění ošetřujícím lékařem.

Praktický lékař nesmí vystavit a vést pracovní neschopnost mimo svou odbornost.

Pokud jste byli posláni do naší ordinace jiným lékařem, který Vás pro dané onemocnění léčí, pouze kvůli vystavení neschopenky, nemůžeme Vám vyhovět. Nežádejte nás, abychom porušovali zákon a riskovali sankce. Lékař, který Vás k nám posílá, nesplnil svou zákonnou povinnost, v rozporu se zákonem Vás nutí ztrácet čas cestou a čekáním v naší ordinaci.