AESCULAP AMBULANCE

Dolní Břežany

Kombinovaná ambulance praktického lékaře, internisty a kardiologa. Komplexní diagnostika a léčba na jednom místě.Letní provoz od 1.7.-31.8.24

V červenci a srpnu budou praktičtí lékaři v Dolních Břežanech čerpat dovolené a dojde k omezení ordinačních hodin.
Svoji chronickou medikaci si prosím vyzvedněte včas.

Ordinovat se bude denně PO-PÁ 08:00-13:00 hod.
08:00-09:00 hod. AKUTNÍ pacienti
od 09:00-13:00 hod. OBJEDNANÍ pacienti

ODPOLEDNÍ ambulance pro objednané pacienty

od 14:00:17:00 hod.

Červenec - odpolední ambulance pro objednané pacienty
• Pondělí 1,8,15, /7
• Úterý 23/7
• Čtvrtek 25,30/7

Srpen - odpolední ambulance pro objednané pacienty
• Pondělí 5,26/8
• Úterý 23,27/8
• Čtvrtek 1,8,15,29 /8

Přejeme krásné letní dny a pevné zdraví
Kolektiv Aesculap Ambulance s.r.o.
Objednávání ON-LINE

V provozu nový objednávací system pro REGISTROVANÉ pacienty. K praktickému lékaři se můžete objednat na internetu na adrese: Lékaři AESCULAP AMBULANCE s.r.o. Dolní Břežany (clickdoc.be)

Zájemcům nabízíme očkování kombinovanou vakcínou proti tetanu, černému kašli, záškrtu a dětské obrně,  Adacel Polio. Cena s aplikací je 1300,- Kč, u většiny pojišťoven lze poté žádat o finanční příspěvek. Na očkování můžete přijít každý den po 10 hod.
První hodina - akutní pacienti

Pro akutní a neobjednané pacienty je každý den určena první ordinační hodina. Snažíme se, aby se v čekárně nepotkávali infekční pacienti s objednanými, proto prosím rozdělení na AKUTNÍ (krátké vyšetření určené k vyřešení akutního stavu) a OBJEDNANÉ respektujte. 

Na první ordinační hodinu se nelze objednat. Pořadí pacientů určuje lékař nebo sestra podle naléhavosti zdravotního stavu a nebo podle času příchodu. Nemáte-li akutní problém, doporučujeme se k vyšetření objednat. To platí jak pro prevence, předoperační vyšetření, pravidelné kontroly u praktického lékaře, tak pro specialisovaná kardiologická a internistická vyšetření.
Defibrilátor- AED

Pořídili jsme do ordinace přístroj pro zlepšení akutní neodkladné péče, tzv. automatický externí defibrilátor (zkratka AED). Při zástavě srdečního oběhu dokáže správné použití přístroje zachránit život. Jedná se o přístroj Philips HeartStart FR2.

Defibrilátor je lékařský přístroj používaný k defibrilaci při kardiopulmonární resuscitaci, schopný elektrickým výbojem obnovit správnou činnost srdce. Při komorové tachykardii či fibrilaci komor není srdce schopno plnit svou funkci kvůli nekoordinovaným stahům. V těchto případech se může porucha srdečního rytmu přerušit pomocí silného elektrického výboje (defibrilací), aby mohlo dojít k obnově správné funkce srdce.  AED jsou moderní zdravotnické přístroje, které pomáhají při poskytování první pomoci při zástavě srdečního oběhu. Může je obsluhovat i laik, přístroj dokáže při resuscitaci napovídat. Dojde-li k zástavě oběhu u pacienta v okruhu 1 km od naší ordinace, okamžitě volejte. Větší vzdálenost nedává smysl a je lepší volat RZP.
Očkování proti chřipce

Očkujeme tetravakcinou VaxiGrip
Máte-li zájem, můžete bez objednání přijít  v pracovní dny mezi 12,00-13,00 hod nebo odpoledne PO, ÚT, ČT, mezi 14,00-16,30(mimo 23/11, 4/12). Samoplátci 600 Kč. Pacientům nad 65 let očkování hradí pojišťovny.

Očkování posilovací dávkou proti Covid neprovádíme a provádět nebudeme.
Pro aplikaci čtvrté dávky nejsou přesvědčivé argumenty. Vakcina je obecně dostupná a plně hrazená, ale máme pochyby o účinnosti a bezpečnosti posilovací dávky (na rozdíl od předchozích dávek). Jste-li rozhodnuti nechat se očkovat, nebo pokud Vám to doporučil  specialista,  objednejte se do očkovacího centra.