AESCULAP AMBULANCE

Dolní Břežany

Kombinovaná ambulance praktického lékaře, internisty a kardiologa. Komplexní diagnostika a léčba na jednom místě.Očkování proti Covid19

Očkujeme vakcinou AstraZeneca přímo v ordinaci v Dolních Břežanech. Je-li Vám nad 65 let nebo trpíte chronickými nemocemi, přihlašte se na brezany@aambulance.cz

V současné době je možné očkovat u nás registrované osoby nad 65 let a mladší s chronickými nemocemi.  Pozveme Vás k očkování v termínu od 14/4/2021. Vakcína je bezpečná s účinností 76% symptomatického onemocnění a 100% závažného nebo smrtelného průběhu, neobsahuje samotný virus a nemůže vyvolat onemocnění koronavirem. Pokud jste onemocnění Covid prodělali doporučuje se dodržet časový odstup 12 týdnů od positivního PCR testu.

Podrobnější informace o očkovací látce Vám na vyžádání rádi zašleme emailem.
Nová ordinace a zahájení očkování

Od úterý 6/4/21 nás najdete v nových ordinacích ve stejném patře, ale nad lékárnou. Začínáme očkovat proti Covid19.

Během Velikonoc se nám podařilo zprovoznit nové a rozšířené ordinační prostory, najdete nás na stejném patře, ale nad lékárnou. Nově máme k dispozici oddělenou ordinaci pro praktického lékaře a zvlášť pro internu a kardiologii. O postupném navyšování ordinačních hodin vás budeme průběžne informovat.

Obdrželi jsme první zásilku očkovací látky proti koronaviru a zahajujeme očkování v prostorách naší ordinace. Jedná se o vakcinu společnosti AstraZeneca, jinou vakcinu patrně do ordinace nedostaneme. Máme zatím jen omezené množství látky a pacienty si budeme zvát postupně. Máte-li o očkování v naší ordinaci zájem a dosud jste se neregistrovali, napište email na brezany@aambulance.cz. V současné době je možné očkovat osoby nad 70 let a nebo chronicky nemocné. Podrobnější infromace o očkovací látce Vám na vyžádání rádi zašleme emailem.

Petice na podporu zdravotníků v ambulantním sektoru je na webu www.petice.com
Odměnu za COVID všem zdravotníkům, ne jen do nemocnic - Petice.com

https://www.petice.com/odmenu_za_covid_vsem_zdravotnikum
Registrační kody k očkování

Patříte-li mezi chronicky nemocné a máte-li zájem o přednostní očkování, napište nám email na brezany@aambulance.cz

Do týdne posoudíme Vaši zdravotní dokumentaci a dáme Vám vědět výsledek.

Pokud splňujete kriteria pro přednostní očkování z internistické nebo kardiologické indikace, pošleme Vám registrační kod, který Vám umožní registraci do očkovacího systemu i při nedosažení věkových kriterií.
Registrace k očkování otevřena 70+

Máte-li zájem o očkování proti Covid19 v naší ordinaci a je Vám přes 70 let, nahlašte se u sestřiček.

Zaregistrujeme Vás a pozveme k očkování, hned jak vakcinu održíme. Pokud se registrujete přes centrální registr, budete očkováni v některém očkovacím centru.

Vakciny jsme zatím neobdrželi, ale patrně se bude jednat o očkovací látku společnosti AstraZeneca. Nedokážeme říci, zda bude rychlejší očkování u nás v ordinaci nebo v očkovacím centru, záleží na termínu dodání vakciny. Jakmile se ale jednou registrujete buď v očkovacím centru nebo u nás, jde místo aplikace změnit jen obtížně.
Po Covidu stačí očkování jednou dávkou

Nejnovější studie ukazují, že po prodělané Covid infekci stačí pacienty očkovat jen jednou dávkou vakciny. Zvýší se tak počet očkovaných a klesne počet nežádoucích reakcí.

Podrobnější informace naleznete v článku paní profesorky Bartůňkové: U těch kdo prodělali COVID19 by měla stačit jen jedna dávka mRNA vakcíny - CovidFakta

Očkování jednou dávkou po Covidu mohu doporučit z vlastní zkušenosti, dostatečná hladina protilátek zaručuje potřebnou ochranu. V současné době ale není možné po jedné dávce získat certifikát o naočkování ani tzv. Zelený pas. 

Máte-li zájem o očkování proti Covid19 v naší ordinaci a je -li Vám přes 70 let, nahlašte se u sestřiček. Jak to bude možné, zaregistrujeme Vás a pozveme k očkování. Pokud se registrujete přes centrální registr, budete očkováni v Očkovacím centru. Vakciny jsme ale dosud neobdrželi.